Grot Budowlani Łódź pokonał przed własną publicznością 3:1 francuski Béziers Angels w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV! Łodzianki są blisko historycznego awansu do półfinału europejskich pucharów!

Pierwsze dwa punkty zdobyły gospodynie, ale rywalki szybko odpowiedziały (3:6). Po kilku minutach gry było po 9, a oba zespoły szły punkt za punkt. Asy serwisowe pozwoliły Francuzkom odskoczyć na trzy punkty co zmusiło Macieja Biernata do wzięcia czasu. Niestety niewiele to dało, bo po ataku Bjelicy było już 23:19 dla gości, a seta zamknęła Powell.

Na szczęście potem było już tylko lepiej, choć nie od razu. Drugiego seta Łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 4:0, lecz po czasie dla rywalek był remis. Zespół z Tauron Ligi po ataku Lisiak prowadził już czteroma punktami (13:9). Przeciwniczki z Beziers odrobiły straty, ale końcówka należała do Budowlanych. Przy stanie po 19 zdobyły one aż pięć punktów z rzędu, a atak Mitrović dał piłkę setową. Kropkę nad i postawiła Różyńska ustalając wynik na 25:21 i doprowadzając do remisu.

Kolejną partię także lepiej zaczęły miejscowe (7:2). Choć drużyna z Francji głównie za sprawą Hoffman w pewnym momencie zbliżyła się na dwa punkty (10:8), to nie była w stanie więcej zagrozić w tym secie. Łodzianki dobrze wyglądały w ofensywie, a po asie Lisiak było już 18:12. Ostatecznie błąd rywalek dał Budowlanym zwycięstwo do 20 i prowadzenie w całym meczu.

Czwartego seta Budowlane długo utrzymywały się na prowadzeniu i przeważały na parkiecie. Przy stanie 16:12 dla gospodyń nagle do głosu zaczęła dochodzić ekipa Béziers, która zdobyła aż siedem punktów z rzędu (17:21). Na szczęście Łodzianki walczyły do końca, a as Sobiczewskiej dał remis po 22. Końcówka ponownie lepsze były podopieczne Macieja Biernata, które dzięki wygranej 25:23 przypieczętowały ważne zwycięstwo.

Rewanż we Francji odbędzie się 6 lutego.

Grot Budowlani Łódź – Béziers Angels (Francja) 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:23)