Polki ostatni raz wyszły dziś na boiska tegorocznych Mistrzostw Europy U-17. Biało-czerwone zagrały z Bułgarią i pewnie pokonały rywalki 3:0. Zwycięstwo nie przyniosło jednak awansu do półfinałów.

Przed spotkaniem biało-czerwone zajmowały piąte miejsce w grupie 1. Wiadomo więc było, że nie istnieją nawet matematyczne szanse na awans do fazy play-off. Rywalki Polek plasowały się z kolei na trzeciej lokacie, również bez szans na występ w kolejnym etapie Mistrzostw Europy. Dla obu ekip był to zatem “mecz o pietruszkę”.

Pierwsza odsłona spotkania rozpoczęła się od minimalnej przewagi Bułgarek. Było to jednak maksymalnie dwupunktowe prowadzenie, siatkarki grały przez większość czasu punkt za punkt. Od stanu 21-21 inicjatywę przejęły Polki, co dało bardzo ważne punkty w końcówce. Rywalek nie było stać na wyrównanie i to nasz zespół pierwszy raz objął prowadzenie w tym spotkaniu.

Drugi set zaczął się pomyślnie dla reprezentantek z orłem na piersi. Przez chwilę Bułgarki zdołały wyrównać, a ponadto wyjść na prowadzenie, jednak od rezultatu 8-8 biało-czerwone nie wypuszczały już przewagi z rąk. W pewnym momencie Polki odskoczyły na aż dziewięć oczek dystansu od przeciwniczek. Kolejny set nasze siatkarki pewnie zapisały na swoim koncie.

W trzeciej odsłonie polskie zawodniczki wyszły na prowadzenie 6-2, jednak z upływem czasu rezultat zmienił się w remis 8-8. Bułgarki nie zamierzały odpuszczać i dzielnie walczyły punkt za punkt. Jednak od stanu 14-14 biało-czerwone sukcesywnie zaczęły budować przewagę i nie oddały inicjatywy już do ostatnich minut spotkania. Wykorzystały pierwszą z piłek setowych i zwycięsko zakończyły cały pojedynek.

Dzięki wygranej z Bułgarią Polki przesunęły się na trzecią lokatę w grupie 1. Mistrzostwa Europy zakończą z dorobkiem 12 punktów, w tym 4 zwycięstw i 3 porażek.

Bułgaria U17 – Polska U17 0:3 (22:25, 20:25, 19:25)