3 maja 2024 roku był kolejnym dniem rywalizacji polskich tenisistek na arenie międzynarodowej. W turnieju WTA 150 w hiszpańskiej Lleidzie swoje mecze rozgrywały Magdalena Fręch oraz Katarzyna Piter. Ta piękna okazała się słabsza w rywalizacji z Kolumbijką Camilą Osorio. Z kolei o 6 lat starcza Poznanianka wygrała swój pojedynek deblowy, rywalizując w parze z Egipcjanką Mayar Sheriff.

Fręch przystąpiła do ćwierćfinałego pojedynku z Camilą Osorio pewna siebie, po wcześniejszych zwycięstwach z Chorwatką Leą Boskovic oraz Greczynką Despiną Papamichail. Tym razem musiała jednak uznać wyższość rywalki 6:4,6:7,6:7.

Dużo lepiej zaprezentowała się rywalizująca w grze podwójnej Katarzyna Piter. 32-latka, wraz ze swoją partnerką – Egipcjanką Mayar Sheriff w półfinałowej batalii pokonały rosyjski duet Lidia Morozowa/ Kamilla Rachimowa 7:5,5:7,10:6.

W pierwszym secie doszło do trzech przełamań – na 4:4, 5:4 oraz 6:5. W genie decydującym o losach pierwszej partii Piter oraz Sheriff obroniły aż trzy break  pointy dla rywalek. Drugą partię Polka i Egipcjanka rozpoczęły od przełamania. Ich szczęście nie trwało jednak długo, bo odpowiedź  nastąpiła jużw następnym gemie. Kluczowe okazało się przełamanie przy stanie 6:5. W efekcie Morozowa oraz Rachimowa doprowadziły do wyrównania stanu meczu. W super tie breaku Poznanianka oraz tenisistka pochodząca z Kairu od początku wyszły na prowadzenie, utrzymując je do samego końca. Wynik 10:6 pozwolił na zwycięstwo w całym spotkaniu 2:1 oraz awans do wielkiego finału.

W pojedynku o końcowy triumf rywalkami Polki i Egipcjanki będą Australijsko-Amerykańska para Ellen Perez/ Nicoke Melichar- Martinez.