Niewiele zabrakło Weronice Dawidek do stanięcia na podium zawodów Pucharu Europy we włoskiej Folgarii. Nasza snowboardzistka zanotowała czwartą lokatę w slalomie równoległym.

Folgaria była miejscem piątkowych zmagań w Pucharze Europy. W slalomie równoległym wśród kobiet wystąpiły trzy reprezentantki Polski. Z najlepszej strony zaprezentowała się  z nich Weronika Dawidek. Polka zanotowała czwartą lokatę, a w małym finale przegrała z Adelą Keclikovą niewielką różnicą. 22. była Sonia Zapała, a pozycję niżej uplasowała się Olga Kaciczak.

W rywalizacji slalomem równoległym u mężczyzn w finałowej “16” widzieliśmy Mikołaja Rutkowskiego. Zawodnik z orzełkiem na piersi ukończył zawody na 15. miejscu. Oprócz niego wystąpili jeszcze Michał Wilk (20.) i Anatol Kulpiński (26.).

W sobotę nasi zawodnicy wystąpią w Pucharze Świata w portugalskim Scuol.