Przedostatniego dnia Mistrzostw Europy ta tafli zaprezentowały się pary taneczne oraz soliści. W obu konkurencjach Polska miała swoich reprezentantów. Wczoraj udane zawody zaliczyli Loulia Szczecinina / Michał Woźniak. Po raz pierwszy występowali jako para sportowa na arenie międzynarodowej. Dziś na lodzie swój wielki comeback zaliczył jeden z Polaków. 

Wielki awans Vladimira Samoilova

Po środowym programie krótkim Polak zajmował odległą 16 pozycję z 71.05 punktami na koncie, aczkolwiek różnice pomiędzy nim a zawodnikami z top 10 nie były aż tak duże. Czysto zaprezentowana choreografia dawała szansę na poprawę wyniku. Taniec dowolny Vladimir rozpoczął bardzo źle, skacząc tylko pojedynczego Lutza, natomiast od tej pory reszta elementów była bezbłędna, wliczając w to skoki z czterema obrotami, co dało ogromny przeskok w tabeli na ósme miejsce z wynikiem 230.17.

Udany debiut Wiktora oraz Sofii

Po raz pierwszy w karierze na imprezie tej rangi wystąpiła para Sofia Dowhal/Wiktor Kulesza. Jeszcze sezon temu występowali jako juniorzy. Niestety do awansu zabrakło 6 pozycji, ale nawet pobicie rekordu życiowego nie dałoby im kwalifikacji. Mimo wszystko para rytmiczna zaliczyła bardzo dobry występ. Jedynie pod koniec przydarzył się niewielki błąd, ale po swoim występie zajęli pierwsze miejsce. Ostatecznie rywalizację zakończyli na 26 pozycji