Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 20. miejsce w supergigancie zaliczanym do alpejskiego Pucharu Świata. W zmaganiach triumfowała Cornelia Hutter przed Kajsą Vickhoff Lie oraz Larą Gut-Behrami.

Zawody zostały rozegrane w austriackim Altenmarkt-Zauchensee. Ku uciesze gospodarzy wygrała je Austriaczka, dla której było to dopiero piąte zwycięstwo w pucharowym cyklu. Wcześniej triumfowała w Lenzerhide, Lake Louise, Garmisch-Partenkirchen oraz Kvitfjell.

31-letnia Huetter po raz drugi w sezonie stanęła na podium supergiganta. W grudniu 2023 była druga w zawodach w St. Moritz, gdzie triumfowała Włoszka Sofia Goggia. Dzisiaj włoska mistrzyni nie ukończyła zmagań. Druga ze stratą 0,09 s była Norweżka Kajsa Vickhoff Lie, a trzecia Szwajcarka Lara Gut-Behrami – strata 0,21 s.

Maryna Gąsienica-Daniel została sklasyfikowana na 20. pozycji ze stratą 1,53. To jej drugi najlepszy wynik w supergigancie. Lepiej spisała się tylko w marcu 2022 roku w Lenzerheide, kończąc rywalizację na 16. miejscu.

W sobotę odbędzie się zjazd, a w niedzielę drugi supergigant. W weekend w Austrii nie będzie startowała liderka Pucharu Świata – Mikaela Shiffrin.