We włoskim Lonato rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w strzelaniu do rzutków. W ostatnich dniach zawodnicy rywalizowali w konkurencji trapu seniorów i juniorów. Wśród Biało-Czerwonych najlepiej zaprezentował się Daniel Krzysztof Mrozek.

Mrozek szósty w Europie

Najwięcej powodów do radości po pierwszych finałach europejskiego czempionatu ma, startujący wśród juniorów, Daniel Krzysztof Mrozek. Polak rozpoczął zmagania od świetnego występu w kwalifikacjach, w których z dorobkiem 117 punktów uplasował się na 5. miejscu (w dogrywce o 4 lokatę lepszy okazał się Hiszpan Andres Garcia), co dało mu awans do finału. W starciu najlepszych strzelców nasz reprezentant rozpoczął od dwóch celnych trafień, jednak później przytrafiły się mu trzy pomyłki. Pomimo ambitnej postawy i walki do samego końca Daniel zdobył 19 punktów i jako pierwszy pożegnał się z finałem. 6. miejsce wśród najlepszych juniorów Europy zasługuje na wielkie uznanie. W konkurencji drużynowej w biało-czerwonym składzie oprócz Mrozka znaleźli się Wołodymyr Yazykov i Alan Krzysztof Łapiński. Polacy uzbierali łącznie 334 punkty, co przełożyło się na czwartą lokatę. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie jednego oczka.

O włos od finału wśród seniorek znalazła się Sandra Bernal. Doświadczona zawodniczka z wynikiem 116 punktów uzyskała czwarty wynik kwalifikacji. Jednak identyczny rezultat miały jeszcze 4 zawodniczki, więc do wyłonienia finałowego składu konieczna była dogrywka. W niej nasza reprezentantka zaliczyła trzy trafienia i ostatecznie zajęła 8 miejsce. Wśród seniorów Piotr Kowalczyk uplasował się na 15. (119), zaś Tomasz Pasierbski na 41. miejscu (115)