Fantastycznie układają się Mistrzostwa Europy w strzelaniach kulkowych dla Karoliny Romańczyk. Polka ma na swoim koncie już kilka krążków, a najcenniejszy zdobyła w rywalizacji indywidualnej.

 

Srebro Romańczyk!

Karolina Romańczyk świetnie zaprezentowała się w konkurencji karabin 300 m 3 postawy. Polka uzyskała w poszczególnych postawach kolejno: 197 (klęcząc), 197 (leżąc), 195 (stojąc) i zgromadziła łącznie 589 oczek. Do pełnej puli zabrakło zaledwie 11 punktów. Osiągnięty wynik pozwolił jej walczyć o najwyższe cele i stoczyć niezwykle emocjonującą rywalizację z Agathe Girard (Francja). Francuzka uzyskała identyczny rezultat punktowy jak nasza reprezentantka i sięgnęła po złoto. Tym samym Karolina w świetnym stylu została Wicemistrzynią Europy. Na najniższym stopniu podium znalazła się Norweżka Katrine Lund (588). Sylwia Bogacka uplasowała się na 12 (575), zaś Paula Wrońska na 18 (564) miejscu.

 

Medalowe żniwa drużyn!

Oprócz indywidualnego sukcesu Karoliny reprezentanci Polski kilkukrotnie stanęli na podium zespołowych zmagań. Dwa brązowe krążki wywalczyła drużyna naszych pań w składzie: Karolina Romańczyk, Sylwia Bogacka i Paula Wrońska. Biało-Czerwone w środę stanęły na najniższym stopniu podium w konkurencji karabin 300 metrów leżąc (1750-55x), a dzień później powtórzyły lokatę w konkurencji karabin 300 metrów 3 postawy (1728-42x). Z kolei panowie w składzie: Daniel Romańczyk, Rafał Łukaszyk i Andrzej Burda wywalczyli brąz w konkurencji karabin 300 metrów 3 postawy final trio event. W pojedynku o najniższy stopień podium Biało-Czerwoni pokonali Finów (16:14).