Natalia Walczak zastała brązową medalistką mistrzostw Europy U23 w zapasach. Reprezentantka Polski w małym finale pokonała 5:2 Litwinkę Gabinę Dilyte i zdobyła drugi medal dla naszej kadry.

Reprezentacja Polski po czterech dnia mistrzostw Europy U23 ma na swoim koncie dwa brązowe medale. Dziś drugi krążek dla naszej kadry zdobyła Natalia Walczak (50 kg) która wygrała pojedynek o brązowy medal. Zawodniczka MLUKS Karlino przegrała w ćwierćfinale z Turczynką Zehrą Demirhan, ale jej rywalka na szczęście dotarła do finału czym stworzyła szansę na medal dla naszej reprezentantki. Walczak w repasażu pokonała 15:4 Francuzkę Josephine Haemmerle i awansowała do pojedynku o brązowy medal. W nim zmierzyła się z Litwinką Gabine Dilyte którą pokonała 5:2. Dla Walczak to czwarty medal w kategoriach młodzieżowych w przeszłości była dwukrotną brązową medalistką w kategorii kadetek oraz srebrną medalistką wśród juniorek.

Brąz Walczak mógł nie być jedynym dziś medalem naszej reprezentacji. W drugim pojedynku o medal walczyła Daniela Tkachuk (76 kg) która przegrała 4: 5 pojedynek z Rosjanką Olgą Kozyriewą. Po rywalizacjach w kategoriach kobiet oraz stylu klasycznym mężczyzn nasza reprezentacja ma dwa medale na koncie Od jutra do rywalizacji ruszają nasi specjaliście w stylu wolnym.