Świetnym występem żeńskiej drużyny pań w karabinie pneumatycznym zakończyły się Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym. Biało-Czerwone w składzie: Julia Piotrowska, Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek startowały w niedzielę w konkurencji trio i wywalczyły srebrne medale.

 

Walka do samego końca i srebro Biało-Czerwonych!

Polki startujące w zmaganiach w konkurencji karabinu pneumatycznego TRIO kobiet od początku dnia sygnalizowały wysoką dyspozycję. Nasze panie rozpoczęły sobotnie strzelanie od spokojnych kwalifikacji, w których uzyskały piąty rezultat (628) i awansowały do ćwierćfinału. Na etapie 1/4 Biało-Czerwone poprawiły swój dorobek, zdobywając tym razem 630.3 punktów, co było trzecim, premiowanym przepustką do dalszej fazy, wynikiem. W półfinale reprezentantki Polski okazały się najlepsze (630.1), dzięki czemu były już pewne miejsca na podium. Niewiadomą pozostawał kolor zdobytego medalu. W starciu o tytuł Stankiewicz, Dudek i Piotrowska mierzyły się z Niemkami w składzie: Anna Jannsen, Anita Mangold i Larissa Wegner.

Finałowa potyczka była pełna emocji i zwrotów akcji. Lepiej rozpoczęły Polki, które w pewnym momencie prowadziły już 13:9 i 15:11. I gdy wydawało się, że nic nie odbierze im wygranej, do głosu doszły rywalki. Strzelczynie zza naszej zachodniej granicy nie tylko zdołały doprowadzić do wyrównania (15:15), lecz chwilę później przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wobec takiego obrotu spraw Biało-Czerwone zostały Wicemistrzyniami Europy. Warto dodać, że dla polskiej drużyny był to już drugi medal wywalczony w Gyor. Wcześniej panie w tym samym składzie sięgnęły po brąz, a srebro indywidualnie zdobyła Piotrowska. 12 lokatę w konkurencji karabinu pneumatycznego TRIO mężczyzn zajęli dziś panowie w składzie: Tomasz Bartnik, Michał Chojnowski i Maciej Kowalewicz.

Ćwierćfinały polskich drużyn w pistolecie pneumatycznym

W sobotę rozegrano również konkurencje pistoletu pneumatycznego TRIO kobiet oraz mężczyzn. W obu z nich zobaczyliśmy reprezentantów Polski. Lepiej spisały się panie. Biało-Czerwone w składzie: Klaudia Breś, Katarzyna Klepacz i Natalia Król awansowały do ćwierćfinału i zajęły w nim piątą lokatę z końcowym wynikiem 564-14x. Do strefy medalowej zabrakło zaledwie dwóch oczek. Z kolei męska drużyna: Jerzy Pietrzak, Oskar Miliwek i Grzegorz Długosz po awansie do 1/4 zakończyła zmagania na 7 miejscu (567-12x).

Tegoroczne Mistrzostwa Europy Biało-Czerwoni zakończyli z dorobkiem czterech krążków (dwóch srebrnych i dwóch brązowych). Wszystkie z nich wywalczyły nasze panie. Z kolei kwalifikację olimpijską w konkurencji karabinu pneumatycznego mężczyzn dla kraju zdobył Maciej Kowalewicz.