Tegoroczny sezon w strzelectwie sportowym dobiega końca, a reprezentanci Polski dbają by zwieńczenie było wspaniałe! Środowe zmagania w Doha (Katar) przyniosły zwycięstwo Anety Stankiewicz w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów. Dzień wcześniej 6 zawodniczką świata została Klaudia Breś.

21 listopada rozpoczął się ostatni akord strzeleckiego Pucharu Świata. W finałowej rundzie znalazło się czworo naszych reprezentantów. Awans do ścisłej czołówki wywalczyli:

• Aneta Stankiewicz
  • Klaudia Breś
  • Sandra Bernal
  • Oskar Miliwek

Choć już sama obecność w elitarnym gronie najlepszych strzelców świata jest ogromnym sukcesem, to Biało-Czerwoni nie zamierzali na tym poprzestać. Dobrą formę już pierwszego dnia rywalizacji pokazała Klaudia Breś. Polka startująca w konkurencji pistoletu pneumatycznego najpierw zajęła siódmą lokatę w kwalifikacjach (575 oczek), by następnie w wąskim finale poprawić się o jedno oczko i zakończyć zmagania na 6 miejscu (159.6).

Po dobrym wtorku kibice ostrzyli sobie apetyty na środowe zawody, kiedy to do boju ruszyły Aneta Stankiewicz oraz Sandra Bernal. Pierwsza z naszych reprezentantek rozpoczęła konkurencję karabinu pneumatycznego 60 strzałów od spokojnych kwalifikacji i piątej lokaty (631.8), dającej awans do walki o medale. Kilka godzin później Stankiewicz była już nie do pokonania! Mimo że Zhilin Wang (Chiny) walczyła ambitnie, to do samego końca nie zdołała wyprzedzić Biało-Czerwonej. Aneta zgromadziła 253.3 punktów, co sprawiło, że z przewagą 0.7 została zwyciężczynią finału Pucharu Świata!

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Po pierwszej części kwalifikacji w konkurencji trapu powody do radości ma również Sandra Bernal. Zawodniczka WKS Śląska Wrocław po trzech seriach ma na koncie 71 punktów i znajduje się na czele zestawienia. Dokończenie pierwszego etapu oraz wąski finał odbędą się już w czwartek 23.11. Tego samego dnia rywalizację w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego rozpocznie Oskar Miliwek. Trzymamy kciuki za jak najwyższe lokaty obojga naszych reprezentantów!