Poznaliśmy skład oraz rywali Polskich tenisistów w rozgrywkach United Cup. Dzisiaj dowiedzieliśmy się że ostatnią reprezentacją z jaką zagramy na początku sezonu będzie Brazylia.

Polska reprezentacja w rozgrywkach United Cup będzie niezwykle silna. W Australii nasz kraj będą reprezentować: Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski oraz Jan Zieliński. 

Nasza reprezentacja zagra w grupie A naszymi rywalami będą reprezentacje Hiszpanii i Brazylii. Już miesiąc temu było wiadome, że zagramy z Hiszpanią ale teraz już oficjalnie do naszej grupy została dolosowana Brazylia. Grupa A swoje mecze będzie rozgrywała w Perth. Podczas poprzedniej edycji turnieju Polacy spisali się bardzo dobrze i dotarli do półfinału. Tam ostatecznie przegrali z Amerykanami, późniejszym zwycięzcą całej imprezy.

Skład Hiszpanii: Sara Sorribes Tormo, Marina Bassols Ribera, Nuria Parrizas Diaz, Alejandro Davidovich Fokina, Roberto Carballes Baena, David Vega Hernandez.

Skład Brazylii: Beatriz Haddad Maia, Carolina Alves, Thiago Seyboth Wild, Felipe Meligeni Alves i Marcelo Melo

Turniej United Cup rozpocznie się 29 grudnia, Polacy swój pierwszy mecz turnieju zagrają 30 grudnia gdy zmierzymy się z Brazylią. 1 stycznia zagramy z Hiszpanami. Finał imprezy zaplanowano na 7 stycznia 2024 roku.