Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym rozgrywane w Osijeku (Chorwacja) powoli zbliżają się ku końcowi (impreza potrwa do 8.06). Jednak reprezentanci Polski nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i tylko we wtorek zdobyli kolejne dwa medale.

 

Srebro i brąz polskich duetów!

We wtorkowych zmaganiach duetów w konkurencji karabin 60 strzałów leżąc wystąpiły trzy polskie pary. Dwie spośród nich znalazły się na podium! Po drugim miejscu w kwalifikacjach (415.8) Wilhelimina Wośkowiak i Jakub Goliszek zmierzyli się z Norwegami (417.4) w starciu o złoto.  Polacy w bezpośrednim pojedynku ulegli rywalom ze Skandynawii 6:16 i zostali Wicemistrzami Europy.

Maja Gawenda i Wiktor Sajdak rozpoczęli od czwartej lokaty w eliminacjach (412.7), by po zaciętym pojedynku z zespołem Norwegii 2 zwyciężyć 17:13 i sięgnąć po brązowe medale europejskiego czempionatu.

Dominika Skarupska i Michał Chojnowski uzyskali 409 punkty i zakończyli zmagania na pozycji numer 11.

 

Na uwagę zasługują również wyniki Polaków w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego juniorów. Na półmetku rywalizacji na czele znajduje się trzech Biało-Czerwonych! Prowadzi Tomasz Jędraszczyk, przed Ivanem Rakitskim i Wiktorem Kopiwodą. Na 11 miejscu plasuje się Stanisław Nowosadko. Kluczowe rozstrzygnięcia już jutro. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.