W drugim rewanżowym spotkaniu o brązowy medal Orlen Basket Ligi po raz drugi lepszy okazał się WKS Śląsk Wrocław, który wygrał 87:85. Tym samym to zespół z województwa dolnośląskiego zakończy sezon na najniższym stopniu podium.

Tak samo, jak w pierwszej lidze o brązowy medal zmierzyły się ekipy, które po sezonie zasadniczym zajmowały szóstą i ósmą pozycję, eliminując po drodze wyżej rozstawione drużyny. Mowa tutaj o WKSie Śląsku Wrocław (wyeliminowali Stal Ostrów Wielkopolski) oraz PGE Spójni Stargard (okazali się lepsi o zwycięzcy rundy zasadniczej — Anwilu Włocławek).

Pierwsze starcie zostało rozegrane w Stargardzie, które od samego początku aż do końca trzymało w napięciu, bowiem o wyniku zadecydowały ostatnie sekundy. Do przerwy minimalnie lepsi byli stargardzianie – 43:42. Po zmianie stron inicjatywę na boisku przejęli goście, starając się uciec rywalom na bezpieczny dystans. Ta sztuka udawała im się kilkukrotnie, lecz za każdym razem stargardzianie pozostawali w kontakcie. O końcowym triumfie zadecydowała czwarta kwarta. W niej WKS okazał się lepszy, zwyciężając całe spotkanie 88:83.

Nie zabrakło również emocji we Wrocławiu, gdzie również do samego końca nie było wiadomo, która ekipa zawiesi na swoich szyjach brązowe medale Orlen Basket Ligi w sezonie 2023/34. Ostatecznie to wrocławianie utrzymali wypracowaną w Stargardzie przewagę, zapewniając sobie czwarty z rzędu medal w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Ekipa z Dolnego Śląska zwyciężyła oba pojedynki, finalnie wygrywając dwumecz różnicą siedmiu oczek – 175:168.

2. mecz o brązowy medal Orlen Basket Ligi

WKS ŚLĄSK WROCŁAW — PGE SPÓJNIA STARGARD 87:85 (25:22, 24:25, 14:19, 24:19)

Wrocław: Miletić 23 (10 zbiórek), Nizioł 15, Nunez 12, Gravett 10, Klassen 8, Gołębiowski 7, Kulvietis 5, Voinalovych 5, Kolenda 2, Zębski 1

Stargard: Stein 23, Grudziński 15, Brown 12, Daniels 12, Langović 9 (11 zbiórek), Simons 9, Kowalczyk 3, Kruzynski 2, Grudziecki 0