Nie umilkły jeszcze echa wczorajszego brązowego medalu kobiecej drużyny w pistolecie pneumatycznym. Dziś Biało-Czerwoni ponownie zaserwowali nam fantastyczne wiadomości. Startujący na Mistrzostwach Europy w węgierskim Gyor polscy strzelcy wywalczyli w piątek dwa medale i kwalifikację olimpijską.

Kobiety lubią brąz!

Jak wspomnieliśmy wcześniej w pierwszym dniu seniorskich Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym brązowe krążki wywalczyła żeńska drużyna pistoletu pneumatycznego. Dzisiaj w ślady swoich koleżanek poszły Polki startujące w składzie: Julia Piotrowska, Aneta Stankiewicz oraz Izabella Dudek. Do drużynowego dorobku liczyły się łączne rezultaty uzyskane w kwalifikacjach indywidualnych zmagań. W nich Biało-Czerwone uzyskały odpowiednio: Piotrowska 633.4, Stankiewicz 627, zaś Dudek 626.5 punktów. Łączny rezultat 1886.9 pozwolił naszym paniom stanąć na najniższym stopniu podium. Mistrzyniami Europy zostały Norweżki (1891), zaś srebro wywalczyły Węgierki (1888.9). Poza konkurencją startowały walczące o punkty rankingowe Aleksandra Pietruk (625.5) oraz Natalia Kochańska (625.4).

Julia Piotrowska Wicemistrzynią Europy!

Piątkowe zmagania na pewno pozostaną na długo w pamięci Julii Piotrowskiej. Zajmująca aktualnie 5 pozycję w światowym rankingu strzelczyni nie tylko wniosła najwięcej punktów do dorobku drużyny i mocno przyczyniła się do brązowego medalu, lecz również walczyła o najwyższe cele indywidualnie. Już wynik z kwalifikacji 633.4 dał awans do ścisłego finału z trzeciej lokaty i zwiastował walkę o podium. W kluczowym starciu Julia spisała się wyśmienicie. Urodzona w 2001 roku Polka po pierwszej serii znajdowała się na czwartej lokacie. Z biegiem czasu awansowała jednak o kolejne oczka by dotrwać do decydujących prób. Ostatecznie zawodniczka WKS Śląska Wrocław uległa wyłącznie faworyzowanej “jedynce” światowych list – Annie Jannsen (Niemcy) i w pięknym stylu została Wicemistrzynią Europy z dorobkiem 251.3 punktów.

Kowalewicz z przepustką do Paryża!

Na deser przyszedł czas Macieja Kowalewicza. Zawodnik trenujący w Gwardii Olsztyn rozpoczął zmagania w konkurencji karabinu pneumatycznego od wyniku 630.3 oczek, który dał 7 lokatę kwalifikacji oraz awans do finału. W nim Polak radził sobie bardzo dobrze. Reprezentant Polski dotarł aż do siódmej serii strzałów, po której ustąpił pola Martinowi Stremplfowi (Austria) zaledwie o 0.3 punktu. Tym samym Kowalewicz został czwartym zawodnikiem mistrzostw starego kontynentu. Jednak wywalczył coś bezcennego. Jego fantastyczna postawa zapewniła kwalifikację olimpijską dla kraju! Warto dodać, że jest to już kolejna przepustka, którą zapewnili sobie polscy strzelcy. Od dzisiaj Biało-Czerwoni mają prawo w Paryżu wystąpić w konkurencjach: