Trwa fantastyczna passa polskich strzelców na Mistrzostwach Europy w Osijeku (Chorwacja). W niedzielę Biało-Czerwoni wywalczyli dwa medale, oba złote!

Kopiwoda Mistrzem Europy

Niedzielne starty podczas Mistrzostw Europy na długo zapamięta Wiktor Kopiwoda. Reprezentant Polski fantastycznie spisał się w indywidualnych zmaganiach w konkurencji pistolet sportowy juniorów. Już po części dokładnej znalazł się na prowadzeniu z wynikiem 292-7x i o punkt wyprzedzał Francuza Theo Moczko. Po krótkiej przerwie Wiktor potwierdził formę w części szybkiej. W tym etapie nasz reprezentant uzyskał 290 punktów, co przełożyło się na łączny rezultat 582 oczek. Był to najlepszy wynik dnia, dzięki czemu Kopiwoda został Mistrzem Europy Juniorów! Srebro przypadło Matteo Mastrovalerio z Włoch (580), zaś brąz wywalczy wspomniany wcześniej Moczko (576).

Polacy najlepsi w drużynie!

Dla Wiktora nie był to jedyny wywalczony krążek. Również w drużynie w tej samej konkurencji wraz z Tomaszem Jędraszczykiem i Ivanem Rakitskim sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu. Polacy zgromadzili łącznie 1722-42x punktów, dzięki czemu wyprzedzili Czechów (1717-43x) i Włochów (1706-42x). W zmaganiach indywidualnych Jędraszczyk uplasował się na 7. (572), zaś Rakitski na 13. lokacie (568). Z kolei na 10. miejscu zawody ukończył Stanisław Nowosadko (568).