Gloria Klughardt została w Antalyi wicemistrzynią Europy młodzieżowców. Polska szpadzistka w finale przegrała z reprezentantką Włoch Gaia Caforio.

Podczas pierwszego dnia zmagań w Antalyi złoty medal w szabli zdobył Szymon Hryciuk a brąz dołożył Benedykt Denkiewicz. Dzisiaj w Turcji zmagania odbywały się w szpadzie kobiet, gdzie liczyliśmy na dobre rezultaty.

Gloria Glughardt zmagania rozpoczęła od 1/16 zawodów gdzie pewnie pokonała 15:10 Austriaczkę Thordis Agath. Następnie nasza szpadzistka wyeliminowała 15:10 Niemkę Fionę Mueller. Reprezentantka Polki w ćwierćfinale rozprawiła się 15:12 z Hiszpanką Silvią Gomez Lopez, a w półfinale pokonała 15:11 Francuzkę Oceane Francillonne. Polka w wielkim finale musiała uznać wyższość genialnej Włoszki Gaia Caforio z która przegrała 9:15.

Srebrny medal młodzieżowców to i tak bardzo dobry wynik naszej reprezentantki. Z dobrej strony w dzisiejszych zawodach zaprezentowały się również inne biało-czerwone które dotarły do 1/8 zawodów. Zofia Janelli przegrała swój pojedynek 9:15 z Włoszką Lucrezia Paulis, a Kinga Zgryźniak została wyeliminowana przez Hiszpankę Silvię Gomez Lopez, którą w kolejnej rundzie pokonała Glughardt. Jedyny gorszy wynik w dniu dzisiejszym zaliczyła Karolina Szymanowska która w 1 rundzie przegrała z Hiszpanką Emmą Sont. Rywalka Polki dotarła do półfinału i zdobyła brązowy medal dzisiejszych zawodów.