Magda Linette z powodzeniem rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA 500 w Strasburgu. W emocjonującym i wyrównanym meczu pokonała 7:5, 7:5 Soranę Cirsteę, awansując do drugiej rundy. Dziś zagra jeszcze Magdalena Fręch.

Magda Linette w ostatnich dniach uczestniczyła w turnieju WTA 1000 w Rzymie. W pierwszym meczu pokonała Lin Zhu w dwóch setach. W drugiej rundzie zmierzyła się z Wiktorią Azarenką. Choć walczyła dzielnie przeciwko wyżej notowanej rywalce, ostatecznie przegrała po prawie trzygodzinnym, trzysetowym meczu.

Obecnie Polka zdecydowała się na udział w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Pierwotnie miała grać w eliminacjach, ale dzięki rezygnacjom innych zawodniczek dostała się bezpośrednio do głównej drabinki. W pierwszym meczu zmierzyła się z Rumunką Soraną Cirsteą.

Mecz nie zaczął się dobrze dla naszej zawodniczki, która straciła serwis już w pierwszym gemie. Szybko jednak wyrównała, a po wyrównanej grze zdołała zbudować przewagę. Linette wykorzystała słabszy moment rywalki, przełamując ją w szóstym gemie i odskakując na 5:2.

Choć w ósmym gemie nasza tenisistka miała piłkę setową przy serwisie Rumunki, nie zdołała jej wykorzystać. Cirstea odrobiła stratę przełamania i wyrównała na 5:5. Linette pewnie utrzymała serwis w jedenastym gemie, a w kolejnym, po emocjonującej walce, wykorzystała drugą piłkę setową, wygrywając 7:5.

Drugi set rozpoczął się podobnie. Rumunka zdobyła przełamanie, ale Linette szybko wyrównała. W dwóch kolejnych gemach obie zawodniczki miały szanse na przełamania, ale serwujące skutecznie się wybroniły. Dopiero w szóstym gemie Polka wykorzystała break pointa i wyszła na prowadzenie 4:2.

Przewaga ta nie trwała długo, gdyż Cirstea szybko wyrównała. Następnie obie zawodniczki pewnie utrzymywały serwis, co wskazywało na tie-break. Jednak w dwunastym gemie, po słabej grze serwisowej Rumunki, Linette wygrała drugą partię 7:5 i awansowała do drugiej rundy.

W drugiej rundzie rywalką Linette będzie rozstawiona z numerem szóstym Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa lub Hiszpanka Cristina Bucsa, która awansowała do głównej drabinki po przejściu kwalifikacji.