Za nami poniedziałkowe zmagania Finałowych Regat Kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w szwajcarskiej Lucernie. W grze o przepustkę do Paryża wciąż pozostaje dwójka podwójna kobiet w składzie Jessica Sobocińska i Zuzanna Jasińska.

W konkurencji dwójka podwójna kobiet Jessica Sobocińska i Zuzanna Jasińska zajęły trzecie miejsce w repasażu, uzyskując czas 07:05.46, meldując się w wyścigu finałowym, gdzie już jutro powalczą o dwa miejsca premiowane awansem na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Z rywalizacji odpadł Piotr Płomiński (M1x), który z drugiego miejsca awansował do półfinału. W nim niestety zajął czwarte miejsce, a trzy najlepsze osady uzyskały awans do wielkiego finału. Polak walkę o 3. miejsce przegrał o ponad dwie sekundy. Szansę na przepustkę do Paryża stracili także Jakub Woźniak i Krzysztof Kasparek (M2x), zajmując 5. miejsce w półfinale, uzyskując czas 06:24.61, wyprzedzając jedynie osadę z Kuby.

Z zawodami pożegnała się też męska czwórka bez sternika, w skład której weszli: Tomasz Lewicki, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski. Polska osada zajęła w repasażu trzecie miejsce, wyraźnie przegrywając rywalizację z osadą z Republiki Południowej Afryki i Niemiec. Na Igrzyska Olimpijskie nie pojedzie również Wiktoria Kalinowska. Polka startująca w jedynce uplasowała się na ostatniej, 6. pozycji w półfinale, a na pocieszenie pozostał jej finał B.