Kolejne znakomite wieści napłynęły z Neapolu, nasza reprezentacja zdobyła już trzeci medal w kategorii kadetów. Tym razem na podium uplasowała się kobieca drużyna w szpadzie zdobywając w zawodach srebrny medal!

Nasza drużyna w turnieju była rozstawiona z numerem szóstym. Skład naszej drużyny tworzyły (Alicja Goczał Oliwia Janeczek, Laura Misiak, Magda Ratyna). W pierwszej rundzie Polki wyraźnie pokonały Szwajcarki 43:27. Polskie florecistki w ćwierćfinale którego stawką był awans do strefy medalowej mierzyły się z gospodyniami zawodów. Nasza szpadzistki poradziły sobie znakomicie pokonując 41:36 rozstawione z trójką Włoszki. W niezwykle zaciętym półfinale biało-czerwone wygrały z Węgierkami 44:43 świętując awans do wielkiego finału i zapewniając sobie medal. Rywalkami w finale były Ukrainki, niestety w tym pojedynku górą była reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów. Nasze przeciwniczki pokonały nas 35:45 i zostały mistrzyniami Europu U17 na szyjach naszych szpadzistek zawisły jednak srebrne medale.

Droga szpadzistek do srebro mistrzostw Europy kadetek:

1/8: Polska – Szwajcaria 43:27

1/4: Polska – Włochy 41:36

1/2: Polska – Węgry 44:43

Finał: Polska – Ukraina 35:45

Dzisiaj walczyły również drużyny męskie w szabli i florecie. Nasi szabliści zajęli w zawodach piętnaste miejsce natomiast dużo lepiej poszło florecistą którzy zostali sklasyfikowani na piątym miejscu. To był ostatni dzień zawodów w kategorii U17 (kadeci) od jutra ruszają turnieje indywidualne juniorów. W kategorii kadetów nasza reprezentacja zdobyła 3 medale (Złoto drużyna florecistek, srebro szpadzistki i brąz w zawodach indywidualnych florecistka Natasza Kuś).