Reprezentacja Polski z przytupem zakończyła Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarskie szybkim w norweskim Hamar. Ostatniego dnia dziewiąty medal dla naszego kraju wywalczyła sztafeta mieszana w składzie: Maksymilian Rzepka i Magdalena Smędzik, którzy ukończyli zmagania na drugim stopniu podium

Już w pierwszej konkurencji ostatniego dnia AMŚ w łyżwiarstwie szybkim Polacy powiększyli swój dorobek medalowy, bowiem nasza sztafeta mieszana w składzie: Maksymian Rzepka i Magdalena Smędzik wywalczyła srebrny medal, ulegając jedynie reprezentacji Czech. Na najniższym stopniu podium zmagania ukończyli Hiszpanie

O swój czwarty krążek walczyła także Natalia Jabrzyk, lecz tym razem zajęła najgorsze dla sportowca czwarte miejsce w biegu masowym. Czołową dziesiątkę zamknęła z kolei Olga Piotrowska. W tej samej konkurencji w rywalizacji męskiej z Polaków najlepiej spisał się Michał Kopacz, kończąc wyścig na dziewiątej pozycji. Szesnasty był Karol Karczewski

W klasyfikacji medalowej AMŚ 2024 w łyżwiarstwie szybkim w Hamar biało-czerwoni zajęli
wysokie, drugie miejsce z dorobkiem dziewięciu medali (cztery złote – trzy srebrne – dwa
brązowe). Wygrali ją Norwegowie z dwunastoma krążkami (5-4-3), a trzecią lokatę zajęli
Japończycy (2-3-3).

Wyniki 4. dnia AMŚ 2024:

Sztafeta mieszana

1. Czechy

2. Polska (Maksymilian Rzepka, Magdalena Smędzik)