Polski związek szermierzy (PZSZERM) odkrył pierwsze karty na Igrzyska Olimpijskie. Dzisiaj poznaliśmy pierwszych uczestników imprezy czterolecia, wiemy jakie szpadzistki, florecistki oraz floreciści wystąpią w rywalizacji indywidualnej. Dowiedzieliśmy się również kto pojedzie na kwalifikacje kontynentalne do Luksemburga!

Polacy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu wystawią trzy drużyny (floret kobiet oraz floret mężczyzn, szpada kobiet). Zakwalifikowanie się w drużynie zapewnia trzy przepustki do turniejów indywidualnych. Oprócz wspomnianych trójek związek musi ogłosić również czwartego zawodnika/zawodniczkę do rywalizacji drużynowej. Oprócz tego trójka naszych szermierzy w najbliższy weekend będzie rywalizowało w Luksemburgu o kwalifikację indywidualną w pozostałych broniach (szabla kobiet, szabla mężczyzn, szpada mężczyzn). Zawody w Luksemburgu to turniej ostatniej szansy po nim poznamy już wszystkich europejskich uczestników Igrzysk Olimpijskich.

Składy na turnieje indywidualne + drużynowe na IO w Paryżu:

Floret kobiet: 

Julia Walczyk-Klimaszyk

Martyna Jelińska

Hanna Łyczbińska

Martyna Synoradzka (rywalizacja drużynowa)

Floret mężczyzn: (Czwarty zawodnik do rywalizacji drużynowej zostanie ogłoszony w późniejszym terminie)

Jan Jurkiewicz

Michał Siess

Adrian Wojtkowiak

Szpada kobiet: (Czwarta zawodniczka do rywalizacji drużynowej zostanie ogłoszona w późniejszym terminie)

Renata Knapik-Miazga

Alicja Klasik

Martyna Swatowska-Węglarczyk

Do wspomnianej dziesiątki zawodników + dwóch nieznanych nazwisk w rywalizacji indywidualnej mamy jeszcze szansę dopisać kolejnych trzech uczestników. Wszystko zależy od tego jak pójdzie naszym zawodnikom w Luksemburgu. By zapewnić sobie awans na Igrzyska trzeba wygrać turniej ostatniej szansy, w europejskim “dobijaku” wystąpią zawodnicy i zawodniczki z krajów które nie zapewniły sobie awansu do turniejów drużynowych oraz nie byli w najlepszej dwójce rankingu indywidualnego.

Skład na turniej ostatniej szansy w Luksemburgu:

Małgorzata Kozaczuk – szabla kobiet

Szymon Hryciuk – szabla mężczyzn

Wojciech Kolańczyk – szpada mężczyzn