Napastnik hokejowej reprezentacji Polski Bartłomiej Jeziorski podczas ostatniego spotkania towarzyskiego z reprezentacją Słowenii nabawił się urazu kolana. Dzisiejsza diagnoza okazała się na tyle poważna, że 26-letni napastnik nie zagra w majowych Mistrzostwach Świata Elity!

Bartłomiej Jeziorski to 26-letni napastnik reprezentacji polski broniący barw drużyny GKS-u Tychy. Podczas ostatniego sezonu ligowego w Tauron Hokej lidze zdobył 35 punktów w klasyfikacji Kanadyjskiej (14 goli i 21 asyst). Forma Jeziorskiego była na tyle dobra, że selekcjoner Robert Kalaber powołał go do szerokiego składu reprezentacji Polski na hokejowe Mistrzostwa Świata Elity. Napastnik drużyny z Górnego Śląska nabawił się kontuzji kolana podczas pierwszego spotkania towarzyskiego w Bytomiu, gdzie mierzyliśmy się z kadrą Słowenii.

Uraz 26-latka okazał się na tyle poważny, że czeka go 12 tygodniowa przerwa. Napastnik reprezentacji Polski zerwał tylne więzadło krzyżowe i będzie musiał pauzować aż 3 miesiące, na szczęście dla Jeziorskiego odbędzie się bez operacji ale straci najprawdopodobniej najważniejsze Mistrzostwa Świata w karierze. Polacy wracają do Elity po ponad 20 latach i będą starali się zaprezentować jak najlepiej oraz wywalczyć utrzymanie w tej dywizji.

Jeziorski wystąpił dotychczas w 64 spotkaniach reprezentacji Polski, napastnik zdobył w nich 17 bramek. Selekcjoner Kalaber nie powoła dodatkowego zawodnika w miejsce Jeziorskiego, ponieważ teraz trenuje z kadrą aż 34 zawodników a kadra na majowe Mistrzostw Świata musi zostać okrojona do 25 nazwisk. Nasza reprezentacja pierwsze spotkanie po latach przerwy w Elicie rozegra 11 maja w Ostrawie gdy zmierzymy się z kadrą Łotwy.