Drużyna polskich florecistek zaliczyła kolejny udany występ w zawodach Pucharu Świata. Nasz zespół zajął szóste miejsce w zawodach drużynowych w Tbilisi! To kolejne cenne punkty w kontekście walki o jak najwyższe rozstawienie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Polski zespół w zawodach był rozstawiony z numerem ósmym. Nasz zespół walczył dzisiaj w składzie: Julia Walczyk-Klimaszyk, Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska. Dzisiejsze zawody to kolejny ważny test dla polskiego zespołu przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Oprócz wysokiej stawki, jaką jest rozstawienie w Paryżu, walka toczy się również o skład drużyny, która pojedzie na imprezę czterolecia.

Polskie florecistki w 1/8 zawodów zmierzyły się z reprezentacją Korei Południowej. Nasz zespół wygrał to starcie 44:27. W pojedynku ćwierćfinałowym rywalkami Polek były liderki światowego rankingu oraz aktualne mistrzynie świata Włoszki. Polskie florecistki przegrały niestety 31:45 i została im walka o piąte miejsce.

Podczas pierwszego pojedynku o miejsca 5-7 Polki rywalizowały z Chinkami. Drużyna z Azji zajmuje w światowym rankingu 6 miejsce i jest najbliższą możliwą drużyną do wyprzedzenia w kontekście Igrzysk Olimpijskich. Polki wygrały 33:23 i mogły skupić się na walce o piąte miejsce. W pojedynku o piątą lokatę mierzyły się z reprezentantkami Węgier, niestety Madziarki po bardzo wyrównanym starciu pokonały nasz zespół 43:44. Polki ostatecznie w stolicy Gruzji zajęły 6 miejsce. 7 lokata przypadła Chinkom do których odrobiliśmy dwa punkty, zostaje jeszcze sześć oczek straty by w Paryżu pojedynkować się z “łatwiejszą” reprezentacją. Dzisiejsze zawody wygrały fantastycznie walczące Włoszki.

Wczoraj florecistki walczyły w rywalizacji indywidualnej, do turnieju głównego dostały się Aleksandra Jeglińska oraz Aleksandra Wieczorek, a zapewniony udział miała rozstawiona w top 16 Julia Walczyk-Klimaszyk. Pierwsze dwie z Polek zanotowały porażki w pierwszej rundzie, silniejsze od naszych zawodniczek okazywały się: Niemka Anne Sauer (9:15), oraz Włoszka Martina Sinigalia (4:15). Lepiej spisała się liderka naszej reprezentacji Julia Walczyk-Klimaszyk, która w pierwszej rundzie pokonała Amerykankę Jaelyn Liu (15:12). Następnie jednak nasza florecistka przegrała z inną Amerykanką Delphine Devore 9:15.

Wyniki Drużynowego PŚ w Tbilisi:

1. Włochy

2. Francja

3. USA

4. Japonia

5. Węgry

6. Polska

7. Chiny

8. Hong Kong