Szymon Hryciuk został w tureckiej Antalyi mistrzem Europy U23 w szermierce! Polski szablista w finale pokonał 15:13 reprezentanta Rumunii Vlada Covaliu. Brązowy medal zdobył inny nasz reprezentant Benedykt Denkiewicz!

Trzech naszych szablistów wystąpiło dziś w turnieju indywidualnym mistrzostw Europy młodzieżowców w szermierce do lat 23. Liderem naszej reprezentacji był oczywiście Szymon Hryciuk, oprócz niego w dzisiejszych zawodach wystąpił Benedykt Denkiewicz oraz Olaf Stasiak.

Olaf Stasiak odpadł jako pierwszy z naszych reprezentantów w dzisiejszych zawodach Najpierw w 1/32 finału wyeliminował 15:12 Rumuna Raresa Ailince, a w kolejnej rundzie pokonał 15:11 Węgra Gergo Horvatha. Dobre poczynania Stasiaka w turnieju zablokował przyszły srebrny medalista Rumun Vlad Covaliu, który okazał się lepszy od Polaka 15:6.

Benedykt Denkiewicz turniej rozpoczął od wygranej 15:6 w 1/32 finału z Hiszpanem Asierem Olangau, natomiast Szymon Hryciuk wyeliminował 15:9 Czecha Simona Caceka. W następnej rundzie Denkiewicz pokonał  15:12 Włocha Lorenzo Ottavianego, a Hryciuk 15:12 Gruzina Mikhaila Alpaidze. Polacy w ćwierćfinale pokonali 15:13 Turka Muhammeda Kalendera oraz Ukraińca Vasyla Humena 15:8. W półfinale mieliśmy bratobójczy pojedynek pomiędzy Hryciukiem i Denkiewiczem. Górą w tym starciu był pierwszy z naszych szablistów, który wygrał walkę 15:7. Szymon Hryciuk w pojedynku finałowym pokonał 15:13 Rumuna Vlada Covaliu i został mistrzem Europy młodzieżowców, natomiast Benedykt Deniewicz mógł cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu.

Dobrze w konkursie florecistów zaprezentował się natomiast Adam Podralski, który w zawodach zajął siódme miejsce.