Nasze florecistki znakomicie poradziły sobie na Pucharze  Świata w Paryżu! Reprezentantki Polski zajęły 3 miejsce i znacząco przybliżyły się do awansu na Igrzyska Olimpijskie!

Florecistki do Paryża jechały ze stratą 12 punktów w rankingu olimpijskim do Niemek. W pierwszej rundzie nasze zawodniczki walczące w składzie: Julia Walczyk-Klimaszyk, Martyna Synoradzka, Karolina Żurawska i Hanna Łyczbińska pokonały Koreanki 34:25. Następnie w ćwierćfinale Polki sprawiły sensację eliminując rozstawione z dwójką Amerykanki. Dzięki tej wygranej Polki już wiedziały, że odrobią sporą część strat do Niemek. Podczas rywalizacji półfinałowej nasze florecistki musiały uznać wyższość gospodyń. Francuzki wysoko pokonały nasz zespół 45:28, a w rywalizacji o brązowy medal Pucharu Świata na planszy na przeciwko siebie stanęły Polki i Japonki. Nasz zespół wygrał to starcie 44:41 i mógł się cieszyć z miejsca na podium zawodów. Na 10 miejscu rywalizację zakończyły Niemki, dzięki czemu w rankingu olimpijskim Polki wyprzedziły reprezentację naszych zachodnich sąsiadów o 2 punkty.

Najlepszą naszą zawodniczką była dziś standardowo Julia Walczyk-Klimaszyk. Polka rozgrywa kapitalny sezon indywidualny, będąc w sobotę ponownie w najlepszej ósemce zawodów! Liderka naszej kadry, jeśli utrzyma formę, będzie w Paryżu jedną z kandydatek do indywidualnego olimpijskiego medalu, jednocześnie ciągnąc naszą drużynę do olimpijskiego awansu.

Polscy floreciści również mają powody do zadowolenia, polski zespół walczący w składzie: Michał Siess, Jan Jurkiewicz, Adrian Wojtkowiak i Andrzej Rządkowski zajął 7 miejsce powoli przypieczętowując awans do igrzysk w Paryżu. Pozostałe wyniki ułożyły się bardzo dobrze dla naszej drużyny, w top 4 znalazły się reprezentacje Francji i Włoch, a Chiny zajęły 5 miejsce tracąc kolejne oczka do europejskich drużyn. Polacy natomiast stracili kilka punktów do Niemców, ale i tak przewaga naszej drużyny nad tą reprezentacją jest dość bezpieczna. Polacy przed ostatnimi zawodami mają 9 punktów przewagi nad Niemcami, a Francuzi 16 punktów przewagi nad Chinami.

Ostatni drużynowy Puchar Świata we florecie kobiet i mężczyzn odbędzie się 25 lutego w Kairze. Po nim poznamy drużyny, które wystąpią na igrzyskach w Paryżu oraz zostaną zajęte 24 z 32 miejsc w turnieju indywidualnym.