Weekendowe spotkania w zagranicznych ligach i pucharach po raz kolejny przyniosły bramki i asysty Biało-Czerwonych. Tym razem na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Szymon Żurkowski.

Superpuchar Hiszpanii
W finale Superpucharu Hiszpanii zmierzyły się ze sobą Real Madryt i FC Barcelona. Drużyna Roberta Lewandowskiego uległa rywalom 1:4, a honorowe trafienie padło łupem Polaka w 33. minucie. Tym samym kapitan reprezentacji Polski stał się najstarszym strzelcem w starciach Barcelony z Realem Madryt (35 lat i 146 dni), pobijając rekord należący do Francisco Gento Lopeza.

Serie A
Kilka dni temu Empoli ogłosiło, że na wypożyczenie wraca do nich Szymon Żurkowski. Już w pierwszym meczu po powrocie do włoskiej drużyny 26-latek zdobył honorową bramkę w przegranym spotkaniu przeciwko Veronie (1:2). Co ciekawe, asystował mu inny reprezentant Polski – Bartosz Bereszyński. Cały mecz rozegrał Sebastian Walukiewicz. W barwach rywali natomiast na 10 minut przed końcem gry na murawę wszedł Paweł Dawidowicz.

Super Lig (Turcja)
Kolejne ligowe trafienie zanotował wczoraj Krzysztof Piątek. Polski napastnik umieścił piłkę w siatce w doliczonym czasie pierwszej połowy. Jego Basaksehir pokonał Alanyaspor 3:2. Dla Polaka to siódma bramka w lidze w tym sezonie. Dziś natomiast duży udział w zwycięstwie swojej drużyny nad Gaziantep miał Sebastian Szymański (Fenerbahce). Polak asystował przy jedynym trafieniu w tym meczu w 81. minucie, kiedy to piłkę w siatce umieścił Irfan Can Kahveci dając wygraną swojej drużynie. Dla Szymańskiego to ósma asysta w tym sezonie w lidze. Po 20 rozegranych spotkaniach jego zespół prowadzi w tabeli z dorobkiem 53 punktów.

Super League (Grecja)
Dobre spotkanie ma za sobą Damian Szymański (AEK Ateny). 28-latek asystował przy trafieniu Garcii otwierającym wynik spotkania przeciwko Panathinaikos w 24. minucie. Ostatecznie w meczu padł remis 2:2. To czwarta asysta Polaka w tym sezonie ligowym.