Polski związek szermierczy podał ostateczną kadrę szpadzistek na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Do trójki Renata Knapik-Miazga, Alicja Klasik, Martyna Swatowska-Węglarczyk dołączyła Aleksandra Jarecka.

Związek już kilka tygodni temu podał ostateczną kadrę florecistek i składy na turnieje indywidualne we florecie mężczyzn oraz szpadzie kobiet. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się która zawodniczka jako czwarta zyska status olimpijki i będzie walczyła w rywalizacji drużynowej. Trener kadry narodowej Bartłomiej Język ostatecznie zdecydował, że czwartą szpadzistką w Paryżu będzie Aleksandra Jarecka, a tę decyzję oraz całą kadrę zaakceptował związek.

Oficjalnie więc już możemy powiedzieć, że na paryskich planszach w zmaganiach indywidualnych wystąpią: Renata Knapik-Miazga, Alicja Klasik, Martyna Swatowska-Węglarczyk, a jako czwarta do rywalizacji drużynowej dołączy Aleksandra Jarecka. Wydaje się, że na Igrzyska Olimpijskie wysyłamy cztery nasze najlepsze szpadzistki ostatnich 3 lat. Teraz należy trzymać kciuki za sukces indywidualny oraz drużynowy. Polki to aktualne mistrzynie świata w szpadzie oraz trzeci zespół w światowym rankingu FIE.