Świetne wiadomości napływają z Budapesztu, gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy w gimnastyce artystycznej. Brązowy medal wśród juniorek zdobyła Olivia Maslov.

W Mistrzostwach Europy seniorek odbyła się dziś część kwalifikacji.  Natomiast juniorki mają już za sobą pierwsze finały, w których wystąpiły dwie Polki.

W eliminacjach układu z obręczą bardzo dobry wynik zanotowała Olivia Maslov. Rezultat 30.650pkt wystarczył do zajęcia 3 miejsca, a co za tym idzie pewnego awansu do finału. Z kolei druga z naszych juniorek Kseniya Zhyzhych dobrze spisała się w układzie ze wstążką, w której zdobyła 27.600 punktów i z 6 pozycji awansowała do finału. W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwone w składzie: Maslov, Zhyzhych, Usanova z wynikiem 111.800pkt zajęły 9 miejsce.

Jako pierwsza do finału przystąpiła Olivia Maslov. Nasza juniorka poprawiła jeszcze rezultat z kwalifikacji (32.250) i zdobyła brązowy medal. Złoto wywalczyła Rumunka Amalia Lica (32.850), a srebro reprezentantka Izraela Alona Tal Franco (32.750). Kseniya Zhyzhych zanotowała nieco słabszy występ niż ten kwalifikacyjny. Wynik 26.550 dał jej 7 lokatę. Ponownie złoto zdobyła Amalia Lica, druga była Bułgarka Dara Malinowa, a trzecia Gruzinka Barbare Kajaia.

Seniorki wystąpiły dziś w kwalifikacjach dwóch konkurencji. Liliana Lewińska zajęła 14 miejsce w układzie z obręczą z wynikiem 32.850pkt, a w układzie z piłką była oczko wyżej – 32.400pkt. Druga z naszych reprezentantek Emilia Heichel była z kolei 16 w układzie z obręczą (32.500pkt) oraz 25 w układzie z piłką (30.150pkt). Do finałów awansowała czołowa ósemka. Polki mają natomiast szansę na finał wieloboju, w którym wystąpią 24 najlepsze gimnastyczki. Jutro druga część kwalifikacji.