Zawodniczki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała wygrały dzisiaj w Łodzi z Grot Budowlani Łódź i zanotowały trzecie zwycięstwo w rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski. Dla bielszczanek to powrót na ligowe podium po trzynastu latach!

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała przyjechała do Łodzi z zamiarem zdobycia trzeciego zwycięstwa i świętowania brązowego medalu. Dzisiejsze gospodynie natomiast chciały zrobić wszystko, by przedłużyć swoje marzenia na ligowe podium do piątego spotkania. Początek spotkania był niezwykle wyrównany gdzie żadna ze stron nie mogła uzyskać przewagi (8:8). Kolejne piłki były już na korzyść przyjezdnych które nieznacznie podskoczyły na trzy punkty (8:11). Od tego momentu do odrabiania strat ruszyły zawodniczki z Łodzi. Gospodynie szybko zniwelowały stratę a następnie kontrolowały przebieg seta wygrywając pierwszą partię 25:23.

Podrażnione bielszczanki bardzo dobrze weszły w drugą partie uzyskując kilku punktową przewagę (4:8). Następnie do gry podobnie jak w pierwszym secie ponownie wróciły łodzianki (15:15). Różnica między setami polegała na tym, że tym razem górą w końcówce były zawodniczki z bielska które bardziej wytrzymały grę nerwów i wygrały drugiego seta 24:26.

Trzeci set to była prawdziwa rzeź drużyny z Łodzi. Bielszczanki były bezlitosne i od pierwszych piłek dominowały na parkiecie, z każdym kolejnym punktem dla BKS-u było widać słabnące morale drużyny z Łodzi. Bielszczanki przez żaden moment nie poczuły się zagrożone i rozbiły zespół Grot w trzeciej partii 12:25. Przyjezdne potrzebowały już tylko jednego seta do odbierania brązowych medali.

Nieoczekiwanie trzecia partia była ponownie dość wyrównana. Zawodniczki Grot nie załamały się po poprzednim secie i nie zraziły po złym początku czwartej partii (0:3). W połowie seta mieliśmy remis (15:15), następne dwie piłki należały jednak dla BKS-u który objął prowadzenie (15:17). Gospodynie od tego momentu grały wyśmienicie i wyszły na prowadzenie (21:18). Wydawało się, że o losach dzisiejszego spotkania będzie decydował tie-break ale innego zdania była drużyna przyjezdnych. Bielszczanki od stanu (22:20) dla gospodyń zdobyły pięć punktów z rzędu! Czwartą i ostatnią partię rywalizacji o brązowy medal BKS wygrał 22:25. Dla bielszczanek to powrót na ligowe podium po 13 latach. Oprócz brązowych medali w gablocie klubu z Bielska-Białej znajdzie się również wywalczony w tym sezonie Puchar Polski. Obiektywnie należy uznać ten sezon za niezwykle udany dla podopiecznych pani prezes Aleksandry Jagiełło.

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3
(25:23, 24:26, 12:25, 22:25)

MVP: Julia Nowicka

Grot Budowlani Łódź: Wilińska (3), Lisiak (11), Bjelica (10), Różyńska (6), May (18), Blagojević (12), Łysiak (libero) oraz Pol, Łazowska, Sobiczewska, Mitrović (2)

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała: Nowicka (1), Pacak (10), Laak (17), Majkowska (1), Damaske (16), Bidias (21),  Mazur (libero) oraz Stachowicz, Abramajtys (7), Szczepańska-Pogoda