Chemik Police wygrał 3:0 przed własną publicznością z Rysicami Rzeszów w spotkaniu kończącym 4 kolejkę Tauron Ligi. Tym samym policzanki kontynuują świetny początek sezonu.

Przed meczem zawodniczki Chemika zaprezentowały swoim kibicom trofeum za zwycięstwo w Superpucharze Polski, w którym pokonały 3:1 ŁKS Commercecon Łódź. Gospodynie przystępowały do tego spotkania niepokonane, natomiast Rysice miały już na koncie porażkę z Radomką. Początek meczu należał do przyjezdnych, które starały się utrzymywać chociaż minimalne prowadzenie. Przez większą część partii im się to udawało. Policzanki nie pozwalały jednak na zbyt dużą przewagę, a od stanu 14:16 zdobyły 3 punkty z rzędu i niejako odzyskały kontrolę nad tym setem. Rysice się nie poddawały, skutecznie kończyły akcje, natomiast sama końcówka należała do Chemika.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry, ale zbyt długo taki obraz się nie utrzymał. Policzanki zaczęły uciekać Rysicom, grały bardzo pewnie i nie popełniały zbyt wielu błędów. Rzeszowianki jakby nie wierzyły w odrobienie strat, brakowało im wiary. Chemik prowadził już 10:6, a następnie 15:10 i spokojnie rozgrywał kolejne akcje. Rysice starały się jeszcze choć trochę zagrozić rywalkom, ale gospodynie utrzymywały przynajmniej 3-punktową przewagę. Taki przebieg gry oglądaliśmy do końca seta.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia bardzo szybko ułożyła się pomyślnie dla siatkarek z Polic. Gospodynie pewnie kroczyły po zwycięstwo za 3 punkty. Po serii punktów prowadziły już 14:5. Taki wynik pozwolił Chemikowi na spokojną grę i dokończenie seta oraz meczu bez nerwowej końcówki. Ostatecznie przewaga nieco się zmniejszyła, ale i tak wynik 25:20 potwierdził pewne zwycięstwo policzanek.

Grupa Azoty Chemik Police – PGE Rysice Rzeszów 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)

MVP: Elisabet Inneh-Varga (19 punktów: 50% w ataku, 1 as serwisowy i 2 punkty blokiem)

Składy:

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Sahin, Wasilewska, Korneluk, Honorio, Grajber (libero) oraz Fedusio, Ding, Inneh-Varga, Pierzchała

Rysice: Wenerska, Coneo, Kalandadze, Obiała, Jurczyk, Orvosova, Szczygłowska (libero) oraz Kowalska, De Paula Makarowska-Kulej, Szlagowska