Grot Budowlani Łódź w trzecim decydującym meczu derbowym okazały się lepsze i to one wystąpią w półfinale! Zawodniczki ŁKS-u tym samym nie obronią złotego medalu mistrzostw Polski wywalczonego w zeszłym sezonie.

Dzisiaj odbywał się trzeci, decydujący mecz ćwierćfinałowy rywalizacji play-off pomiędzy ŁKS-em, a Grotem Budowlanymi. Stan rywalizacji był oczywiście remisowy i o tym która z drużyn wystąpi w półfinale musiała zadecydować dzisiejsza rywalizacja.

Początek pierwszego seta był wyrównany i do stanu 9:9 żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi, od tego wyniku dominować na parkiecie zaczęła już drużyna przyjezdnych. Najpierw Grot Budowlani uciekli na wynik 14:11, a następnie grając punkt za punkt doprowadzili do wyniku 19:15. końcówka pierwszej partii to był już prawdziwy koncert przyjezdnych, które wygrały każdą piłkę do zakończenia pierwszej partii i schodziły z wygraną 25:15. W pierwszej partii ekipa gospodarzy nic wielkiego nie pokazała i mistrzynie Polski mogły zacząć się zastanawiać czy uda im się odwrócić losy spotkania.

Nabuzowane pozytywną energią zawodniczki Grot Budowlanych Łódź weszły bardzo dobrze także w drugą partię spotkania szybko uciekając zawodniczkom ŁKS-u Łódź do wyniku 2:7. Trener mistrzyń Polski poprosił o czas i dokonywał zmian w składzie, dzięki czemu gospodynie zdołały odrobić straty, a nawet wyjść na jednopunktowe prowadzenie (10:9). Dobra gra ŁKS-u trwała jednak tylko chwilę, gdyż dość szybko ich przyjmujące przestały seryjnie punktować, a zawodniczki Budowlanych złapały drugi oddech i ponownie zaczęły odjeżdżać z wynikiem (15:19). Zawodniczki Grot Budowlanych spokojnie utrzymały wypracowaną przewagę, decydujący punkt dający prowadzenie 2:0 w setach zapewniła atakująca Jelena Blagojević. Druga partia również dla przyjezdnych (20:25), mistrzynie Polski były już totalnie pod ścianą.

Trener ŁKS-u Łódź Alessandro Chiappin postanowił w trzeciej partii bardzo mocno namieszać w składzie licząc na odwrócenie losów spotkania. Taktyka ta jednak okazała się błędna, dzisiaj drużynie gospodyń kompletnie nic nie wychodziło, natomiast zawodniczki Grot Budowlanych grały prawdziwy koncert. Początek trzeciej partii co prawda był na remis (5:5) ale im dłużej trwało spotkanie tym szala tego seta zaczynała się przechylać na korzyść przyjezdnych. Dobrze grające Ana Bjelica i Jelena Blagojević zapewniały spokój w ataku Grot Budowlanych i zaczęły budować przewagę (13:17), której już przyjezdne nie wypuściły. Końcówka seta to spokojna gra Budowlanych na tle bezradnych dzisiaj zawodniczek ŁKS-u. Budowlane wygrały trzecią partię 20:25, a całe spotkanie derbowe 3:0. Jest to dość niespodziewany wynik patrząc, że po pierwszych dwóch spotkaniach mieliśmy remis i oczekiwaliśmy dzisiaj wyrównanej walki i emocji do ostatnich piłek.

Dla ŁKS-u Łódź to spore rozczarowanie i jednocześnie brak obronienia mistrzostwa Polski. Dodajmy, że dzisiejsze gospodynie nie będą miały nawet szansy walki o podium. Natomiast dla Budowlanych Łódź to ogromny sukces, zawodniczki Grot Budowlanych w rywalizacji półfinałowej zmierzą się z mistrzyniami sezonu zasadniczego Chemikiem Police. Drugą parę półfinałową stworzą BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała i Rysice Rzeszów.

ŁKS  Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 0:3
(15:25, 20:25, 20:25)

MVP: Ana Bjelica

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź: Ratzke, Hryszczuk (12), Witkowska (5), Alagierska-Szczepaniak (1), Górecka (3), Campos (14), Drabek (libero) oraz Maj-Erwardt (libero), Zaborowska, Gryka (7), Piasecka (3), Dudek (1)
Grot Budowlani Łódź: Wilińska (1) , Bjelica (15), Lisiak (9), Różyńska (3), Blagojević (13), May (17), Łysiak (libero) oraz Łazowska

Stan rywalizacji  play-off: 2:1 dla Grot Budowlanych awans: Grot Budowlani