We wtorek poznaliśmy ostatniego półfinalistę Tauron Pucharu Polski siatkarek. W ćwierćfinale BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała pokonał Grupę Azoty Akademią Tarnów 3:0 (25:14, 25:21, 25:16).

W spotkaniu od samego początku inicjatywę przejęła drużyna stawiana w roli faworyta, Bostik Bielsko-Biała. Gospodynie szybko objęły prowadzenie po skutecznych zagraniach Borowczak i Damaske. Bielszczanki były niemal w każdym aspekcie lepsze od przyjezdnych, które miały spore problemy m. in w wykańczaniu ataków. Cały pierwszy set należał do miejscowych, które pewnie zamknęły tę odsłonę punktowym blokiem Abramajtys (25:14).

W drugim secie ten sam zespół szybko objął przewagę. Gra toczyła się pod dyktando Bielszczanek, ataki Borowczak i Szczepańskiej-Pogody wyprowadzały gospodynie na coraz wyższe prowadzenie. W końcówce Tarnowianki doszły do głosu, ale odrobienie części przewagi nie zaowocowało niczym więcej. Bielszczanki zapisały kolejną wygraną partię na swoim koncie, tym razem przy wyniku 25:21.

W trzeciej odsłonie zawodów w polu serwisowym znakomicie spisywała się Szczepańska-Pogoda. Siatkarki Akademii nie złożyły jednak broni i gra toczyła się przy wyrównanym przebiegu. Bielsko-Biała pokazała jednak swoją siłę i końcówka należała już kompletnie do nich. Gospodynie zasłużenie pokonały Grupę Azoty Akadamię Tarnów w trzeciej partii 25:16. Dało im to upragniony awans do półfinału Tauron Pucharu Polski.

Na tym etapie rozgrywek zobaczymy jeszcze ŁKS Commercecon Łódź, PGE Rysice Rzeszów i UNI Opole, z którym spotka się Bostik Bielsko-Biała.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0 (25:14, 25:21, 25:16)

MVP: Majka Szczepańska-Pogoda