Świetne wieści z Barcelony. Nasz znakomity deblista Jan Zieliński awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Barcelonie. Polak oraz jego partner Hugo Nys odnieśli zwycięstwo nad meksykańsko-francuską parą Santiago Gonzalez oraz Edouard Roger Vasselin 6:3, 3:6, 10:3.

Dla Jana Zielińskiego oraz Hugo Nysa był to drugi pojedynek na barcelońskiej mączce. W 1/8 finału wspomniana dwójka pewnie pokonała argentyński duet Sebastian Baez/Tomas Martin Etcheverry,

W pierwszym secie serwujący dość pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe. W szóstym gemie nastąpiło jednak przełamanie dla pary Zieliński/Nys, które okazało się decydujące o losach pierwszej partii.

W drugiej partii sytuacja wyglądała podobnie. Na 5:3 przełamali rywale, co pozwoliło na wyrównanie stanu meczu.

Oznaczało to, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tzw. super tie-break. W nim górą byli Polak i Francuz, którzy trzykrotnie przełamali serwis rywali, zwyciężając 10:3, a w całym meczu 2:1.

Rywalami Jana Zielińskiego oraz Hugo Nysa w ćwierćfinale katalońskich zmagań będą argentyńsko-hiszpańska para Horacio Zaballos/Marcel Granollers, bądź czesko-chińska Tomas Mahac/Zhizhen Zhang.