Polscy tenisiści stołowi dwukrotnie stanęli na podium podczas WTT Feeder w czeskim Hawierzowie! Srebrny medal w grze podwójnej wywalczyli Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki, a brązowy medal indywidualnie zdobył Miłosz Redzimski!

W środę tuż za polską granicą zakończył się kolejny turniej z cyklu WTT Feeder. W gronie medalistów znalazło się aż trzech reprezentantów Polski: Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski.

Dyjas i Kulczycki spisali się świetnie w Czechach i pozostawali niepokonani aż do finału. Po drodze pokonali m.in rozstawionych z „jedynką” – Lam Siu Hanga i Ho Kwan Kita 3:2 oraz Antona Limonova i Mykytę Zavadę 3:1. W walce o złoto niestety ulegli reprezentantom Korei Południowej Park Gyuhyeonowi i Oh Junsungowi 1:3 (11:9, 11:13, 5:11, 9:11).

Brązowy medal w grze pojedynczej zdobył zawodnik Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Miłosz Redzimski. We wtorkowej fazie pucharowej Polak zaprezentował się we wtorek znakomicie, pokonując Jang Seongila (Korea Płd.) 3:2 (9:11, 5:11, 11:6, 12:10, 12:10) i Manava Vikasha Thakkara (Indie) 3:1 (11:7, 13:11, 9:11, 13:11). Przeciwnikiem Redzimskiego w półfinale był Hiszpan Alvaro Robles, który zajmuje 58. miejsce na liście światowej. Po czterech setach polski tenisista uległ swojemu rywalowi 1:3 (6:11, 9:11, 15:13, 8:11).