Jan Zieliński imponuje formą. Polak oraz Monakijczyk Hugo Nys awansowali do finału turnieju ATP 500 w Barcelonie po zwycięstwie nad czesko-chińską parą Tomas Mahac/Zhizhen Zhang.

Dla Zielińskiego i Nysa był to trzeci pojedynek w stolicy Katalonii. Wcześniej Polak i Monakijczyk wygrali swoje pojedynki z Argentyńczykami Sebastianem Baezem i Tomasem Martinem Etcheverrym 6:3, 6:1 oraz meksykańsko-francuską parą Santiago Gonzalez/Edouard Roger-Vasselin 6:3, 3:6, 10:3.

W pierwszej partii do decydującego przełamania doszło w 3 gemie, co pozwoliło na zwycięstwo Czecha oraz Chińczyka 6:4. W drugim secie pary przełamywały się dwukrotnie – przy 2:1 oraz 3:3. Następnie byliśmy świadkami gry punkt za punkt, na wskutek czego doszło do tie-breaka. Zieliński oraz Nys już od samego początku dokonali dwóch mini breaków, dzięki czemu prowadzili już 3:0. Rywale odpowiedzieli chwilę później. Ostatecznie górą byli Polak i Monakijczyk, który zwyciężyli 7:3.

Super i tie break bardzo dobrze rozpoczęli Zieliński i Nys, którzy dwukrotnie przełamali swoich rywali. W efekcie prowadzili 5:1. Polak i Monakijczyk doprowadzili uzyskaną przewagę do końca, wygrywając 10:4 a cały mecz 2:1.

Rywalami Jana Zielińskiego i Hygo Nysa w finale będzie zwycięzca meczu Maximo Gonzalez-Andres Molteni/ Marcelo Arevalo/Mate Pavić.

Dla 27-latniego Zielińskiego to drugi finał w tym sezonie oraz jedenasty w karierze.