Kamil Majchrzak awansuje do drugiego finału w tym sezonie. Po raz pierwszy na mączce. Na początku roku Polak wygrał turniej w Tunezji, jutro może powtórzyć ten wynik, tylko tym razem stawką są większe punkty oraz skok na około 660 miejsce w rankingu ATP. Kamil pokonał Filipa Cristiana Jianu 2:0 (7:5, 6:4).

Do tej pory był to najbardziej wyrównany mecz w całym turnieju, pomimo wygranej w dwóch setach.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Nikt na początku nie zdobył przełamania, chociaż obydwaj tenisiści mieli swoje “momenty”. Majchrzak dopiął swego przy wyniku 6:5. Rumun bronił się, ale nieskutecznie i odniósł porażkę. W drugiej partii to Polak od początku narzucił swoje warunki. Wygrywał 2:1, ale 337 zawodnikowi rankingu ATP udało się doprowadzić do wyrównania wyniku. Przy stanie 4:3 organizatorzy zarządzili przerwę z powodu opadów deszczu. Po kilkunastu minutach przerwy tenisiści wrócili na kort. Mimo tej przerwy Kamil utrzymywał swój dobry poziom gry i na sam koniec przełamał Filipa, wygrywając 6:4. Jutro zagra z Jayem Clarkiem (ATP 398). Brytyjczyk pokonał rozstawionego z “1” Nicholasa Davida Lonela 2:1.

Kamil Majchrzak – Filip Cristian Jianu 2;0 (7:5,6:4)