Kamil Majchrzak notuje serię dziesięciu wygranych z rzędu i melduję się po raz drugi w półfinale challengera w Kigali. W rankingu ATP live awansował już do “Top” 400.

Polak rozpoczął od gładkiego przejścia dwuetapowych kwalifikacji. W pierwszej rundzie trafił na najwyżej rozstawionego zawodnika Iwana Gachowa. Mecz przerwano przy stanie 1:1 5:4, ale na drugi dzień tenisista z Polski zaliczył udany powrót. Zanotował swoje dotychczas najcenniejsze zwycięstwo z 176. zawodnikiem świata. W 1/8 spotkał się z Austriakiem notowanym na 579 miejscu. Zaliczył gładkie dwusetowe zwycięstwo. Podobnie było w dzisiejszym ćwierćfinale przeciwko Stefanowi Kozlovowi 2:0 (6:3, 6:0).

Polak sprawnie rozprawił się z reprezentantem USA. W pierwszym secie oddał rywalowi zaledwie trzy gemy serwisowe. Na samym początku zdobył przewagę przełamania i utrzymał prowadzenie do samego końca. Druga partia należała w całości do Kamila. Wygrał wszystkie 6 gemów z rzędu w ciągu 30 minut, pozostawiając Amerykanina bez żadnych szans

W turniejach niższej rangi z powodzeniem rywalizują polscy juniorzy. Martyn Pawelski awansował do półfinału ITF 15 w Egipcie. Po zaciętym trzysetowym boju pokonał zawodnika z RPA Philipa Henninga 2:1 (3:6, 6:4, 6:4). We Włoszech Martyna Kubka zagra jutro o tytuł deblowy razem z Chia Yi Tsao.