Wczoraj Anna Maliszewska, a dziś Łukasz Gutkowski i Kamil Kasperczak awansowali do finału pierwszego tegorocznego Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Jutro cała trójka powalczy o jak najwyższą lokatę w ostatecznej rozgrywce.

W pierwszym półfinale wystąpili Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Od początku lepiej radził sobie ten pierwszy. W szermierce Gutkowski wygrał 17 walk, co przełożyło się na 9 lokatę. Daniel z kolei wygrał tylko 10 razy i był 17, czyli przedostatni. W pływaniu Biało-Czerwoni uzyskali podobne wyniki i zajęli sąsiednie miejsca. Daniel był 12, a Łukasz 13. Laser run to popis Gutkowskiego, który miał 3 czas i zdobył dzięki temu 673 punkty. W klasyfikacji łącznej półfinału zajął 8 miejsce (1173 punkty) i awansował do finału. Ławrynowicz z dorobkiem 1117 oczek był 15.

Półfinał “B” znakomicie rozpoczął Kamil Kasperczak, który był najlepszy z całej stawki w szermierce i to ze sporą przewagą. Kamil wygrał aż 23 walki, które dały mu 240 punktów. Zarówno w pływaniu, jak i laser runie nasz reprezentant był 12, ale łączna liczba punktów zapewniła mu świetną 2 lokatę i oczywiście pewny awans do finału. Kasperczak zdobył łącznie 1174 punkty.

Jutro w Kairze odbędą się finały. Zarówno wśród pań, jak i panów. Trzymamy kciuki za trójkę Biało-Czerwonych.