Za nami 4. dzień Mistrzostw Europy do lat 21 w tenisie stołowym rozgrywanych w Skopje! Brązowy medal w grze mieszanej wywalczyli Maciej Kubik i Anna Brzyska! Pewni medali już dziś są także inni reprezentanci Polski.

Polska para była niepokonana aż do półfinału gdzie uległa chorwackiemu duetowi: Ivor Ban/Hana Arapovic 1:3 (13:11, 10:12, 11:13, 7:11). Wcześniej Maciej i Anna pokonali m.in. Andreia Istrate (Rumunia) i Nicole Arlię (Włochy) 3:1 (8;11, 11:6, 11:4, 11:5) czy Leona Benko i Dorę Cosic (Chorwacja) 3:0 (11:9, 11:6, 11:4). W tej samej kategorii w 1/8 finału misksta para Miłosz Redzimski/Zuzanna Wielgos niestety przegrała 1:3 z reprezentantami Niemiec. Rundę wcześniej odpadli Natalia Bogdanowicz i Borna Petek (Chorwacja), a na pierwszej przeszkodzie nie dały rady pary Mateusz Zalewski/Luciana Mitrofan (Rumunia) oraz Ilona Sztwiertnia/Mateusz Żelengowski.

Będą kolejne medale!

Na podium napewno zobaczymy reprezentantów Polski także w grze podwójnej. Dziś do finału w tej kategorii awansowali Miłosz Redzimski i Maciej Kubik, nie tracąc po drodze ani jednego seta! W półfinale wygrali oni z rumuńskim duetem: Iulian Chirita/Andrei Istrate 3:0 (11:3, 11:7, 11:5). Wcześniej biało-czerwoni wyeliminowali z zawodów Leona Benko i Ivana Hencla z Chorwacji oraz Arnaua Ponsa (Hiszpania) i Andre Bertelsmeiera (Niemcy). W 1/8 finału Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski nie dali rady Czechom. Z kolei w kobiecym deblu do najlepszej ósemki dotarły Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos, ale w walce o półfinał uległy Rumunkom. W 1/16 finału przegrały Natalia Bogdanowicz i Ilona Sztwiertnia.

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w rywalizacji indywidualnej. Wśród mężczyzn w niedzielnych półfinałach zobaczymy Miłosza Redzimskiego i Macieja Kubika. Dla tego drugiego będzie to już trzeci medal na tych mistrzostwach! Do najlepszej szesnastki dotarł Mateusz Zalewski, a z grupy nie wyszedł niestety Mateusz Żelengowski.

Medal w singlu zdobędzie również Anna Brzyska, która awansowała do półfinału po siedmiosetowym meczu z Rumunką Lucianą Mitrofan. Na tym samym etapie Zuzanna Wielgos przegrała niestety 1:4 z Eleną Zaharią. W trzeciej rundzie odpadła Natalia Bogdanowicz, a wcześniej Ilona Sztwiertnia.

Ostateczne rozstrzygnięcia w stolicy Macedonii Płn. poznamy już jutro.