Marcel Błaszczyk zdobył srebrny medal w grze pojedynczej na turnieju WTT Youth Contender U-17 w Linzu! Polak uległ dopiero w finale, gdzie lepszy okazał się reprezentant Ukrainy. Już w kolejnych dniach kolejne szanse na medale dla naszych tenisistów!

Turniej w Linz to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy U-21, które odbędą się pod koniec stycznia w Skopje. Wystąpią w nich m.in Anna Brzyska, Natalia Bogdanowicz czy Mateusz Zalewski. Poza tym reprezentanci Polski wystąpią także w kategoriach do lat 17, 15, 13 i 11.

Już drugiego dnia rywalizacji pierwszy medal dla Polski zdobył Marcel Błaszczyk. W fazie pucharowej Marcel pokonał m.in reprezentantów Singapuru czy Włoch, a w półfinale po tie-breaku ograł Bośniaka Benjamina Zijadica. Rozstawiony z nr. 7 Polak był niepokonany aż do finału, gdzie uległ 1:3 Mykhailowi Lovha z Ukrainy. Blisko strefy medalowej był także Patryk Żyworonek, ale w ćwierćfinale przegrał 0:3 z Portugalczykiem Tiago Abiodunem. W 1/8 finału odpadł Artur Gromek, a rundę wcześniej Samuel Michna i Aleks Pakuła.

Z kolei w żeńskim turnieju U-17 w najlepszej ósemce ukończyły Natalia Bogdanowicz i Karolina Hołda. Pierwsza przegrała z Sakurako Kagawą (Japonia), a druga uległa Veronice Polakovej (Czechy).