Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Madrycie! Polsko-monakijska para w 1/8 finału pokonała 2:0 (6:3 i 7:6) Lloyda Glasspoola i Jean-Juliena Rojera!

Polak i Monakijczyk rozpoczęli turniej w stolicy Hiszpanii od zwycięstwa 2:0 nad Denysem Mołczanowem oraz Johnem Patrickiem Smithem. Ich przeciwnikami w kolejnej rundzie byli Glasspool oraz Rojer, którzy w swoim pierwszym spotkaniu wyeliminowali Alexa de Minaura oraz Alexeia Popyrina.

Po dwóch pierwszych gemach było 1:1 ale później wyraźną przewagę uzyskali Jan i Hugo (4:1). Brytyjsko-Holenderski duet próbował wrócić do gry, ale ich rywale nie wypuśćcili prowadzenia z rąk pewnie wygrywając pierwszego seta. (6:3).

Kolejna partia zaczęła się zdecydowanie lepiej dla Glasspoola i Rojera, bo od 0:3. Nys i Zieliński zdołali jednak nieco zmniejszyć straty (2:4), a w następnych dwóch gemach doprowadzić do remisu po 4. Drugi set nie przynosił rozstrzygnięcia (6:6), co oznaczało, że czeka nas tie-break. Wtedy Polak ze swoim kolegą szybko odskoczyli na wysoką przewagę (6:1), a chwilę później przypieczętowali zwycięstwo i awans do najlepszej ósemki turnieju w Madrycie.

Przeciwnikami polsko-monakijskiej pary w czwartkowym meczu będą  Belgowie Sander Gille i Joran Vliegen albo rozstawieni z “dwójką” Hiszpan Marcel Granollers i Argentyńczyk Horacio Zeballos.

Hugo Nys/Jan Zieliński – Llloyd Glasspool/Jean-Julien Rojer 2:0 (6:3, 7:6(4))