Karol Drzewiecki w japońskiej Matsuyamie wywalczył swój trzeci deblowy tytuł w tym sezonie. Polak grał w parze z Czechem Zdenkiem Kolarem i razem pokonali w finale gospodarzy 2:0 (6:3, 6:2).

Polak w parze z Czechem podczas turnieju Challenger w Matsuyamie byli rozstawieni z nr. 3. Europejska para do finału zmierzała bardzo pewnie, jedyne mniejsze lub większe problemy napotkała w pierwszym spotkaniu. W wielkim finale Drzewiecki i Kolar zmierzyli się z turniejową “dwójką”, jaką byli Japończycy Toshihide Matsui i Kaito Uesugi.

Początek spotkania był wyrównany i odbywał się bez problemów obu debli przy własnych serwisach, po czterech gemach było 2:2. Ciekawiej zaczęło się robić w dalszej części tego seta, gdy Polak i Czech przełamali rywali i objęli prowadzenie 4:2. Następnie europejska para znakomicie serwowała, wygrywając dwa swoje gemy na “sucho”. Pierwszy set zakończył się wygraną 6:3 Polaka i jego deblowego partnera.

Drugi set rozpoczął się bardzo dobrze dla niżej rozstawionej pary i kolejnego szybkiego przełamania Japończyków, dzięki czemu Drzewiecki i Kolar już na samym początku prowadzili 2:1 z przewagą przełamania. Następny gem mógł przywrócić równowagę, ale gospodarze zmarnowali dwie szanse na odłamanie rywali. Skuteczni i brutalni w tej kwestii byli natomiast Polak z Czechem, którzy ponownie przełamali rywali i objęli prowadzenie 4:1, pewnie zmierzając po tytuł. Szalonej końcówki i pogoni rywali już nie ujrzeliśmy. Karol Drzewiecki i Zdenek Kolar wykorzystali pierwszą piłkę meczową i wygrali drugiego seta 6:2, a całe spotkanie 2:0.

Dla Karola Drzewieckiego to trzeci tytuł w tym sezonie. Wcześniej nasz tenisista wygrywał challengery w Poznaniu i Lizbonie. W portugalskim turnieju również partnerował mu Zdenek Kolar.