Katarzyna Piter dalej zachwyca wysoką formą. Polka awansowała właśnie do półfinału deblowej rywalizacji w hiszpańskim challengerze!

Katarzyna Piter ma za sobą dobre ostatnie tygodnie. Ostatnio dotarła do półfinału turnieju WTA w Rouen, teraz natomiast rywalizowała w wysoko punktowanym challengerze. Polska deblistka podczas challengera w miejscowości Lleida gra w parze z Egipcjanką Mayar Sherif. Ich rywalkami w ćwierćfinale były Rumunka Ana Bogdan oraz Holenderka Arantxa Rus.

Sam początek spotkania to dość nerwowe obustronne przełamania, następnie inicjatywę na korcie przejęły Polka ze swoją turniejową partnerką. Piter wraz z Sherif ponownie przełamały rywalki obejmując prowadzenie 2:1, do końca seta nasz debel nie dał szans rywalkom na przełamanie i pewnie wygrał pierwszą partię 6:4. W drugi set ponownie bardzo dobrze weszła Polka z Egipcjanką uzyskując już w pierwszym gemie przewagę przełamania. Piter z koleżanką ponowiły tę sztukę w siódmym gemie, ponownie nie tracąc w secie własnego podania. Piter i Sherif wykorzystały już pierwszą piłkę setową i wygrały drugiego seta 6:2, a całe spotkanie 2:0.

Półfinałowymi rywalkami Piter i Sherif będą Rosjanki Lidia Morozowa i Kamilla Rachimowa. Rywalizacja zaplanowana jest na jutrzejsze popołudnie.

Katarzyna Piter/Mayar Sherif – Ana Bogdan/Arantxa Rus 2:0 (6:4, 6:2)