Duży sukces polskiego triathlonu! Roksana Słupek zajęła 3 miejsce w zawodach Pucharu Świata w chińskim Chengdu. To pierwsze podium w karierze 24-latki.

Nasza triathlonistka po pierwszej części rywalizacji, czyli pływaniu, zajmowała miejsce w ścisłej czołówce. Słupek dystans 1,5 kilometra przepłynęła w czasie 20 minut i 11 sekund i był to trzeci wynik. Następnie zawodniczki miały do pokonania 40,56km na rowerze. Również w tej konkurencji Polka wypadła bardzo dobrze i plasowała się w top 5 ze stratą zaledwie kilku sekund do liderki. Z biegiem na 10km zdecydowanie najlepiej poradziła sobie Szwajcarka Julie Derron, która wygrała całe zmagania z rezultatem 1:55:18. Polka do końca walczyła o srebro z 20-letnią Tildą Mansson. Szwedka okazała się mocniejsza na finiszu, ale Roksana Słupek i tak musi być z siebie dumna. Brązowy medal Pucharu Świata trafił w ręce naszej triathlonistki. Druga z Biało-Czerwonych, Paulina Klimas nie ukończyła zawodów.