Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski znakomicie zaprezentowali się w Oeiras. Polski duet wygrał turniej o randze ATP Challenger 75 w portugalskiej miejscowości. Był to dla nich pierwszy start w tym roku. Lepszego otwarcia sezonu nie mogli sobie wymarzyć!

Polacy w decydującym starciu zmierzyli się z rozstawioną z “czwórką” hindusko-brytyjską parą Arjun Kadhe/Marcus Willis. Obie pary w poprzednich rundach straciły po jednym secie. Hindus i Brytyjczyk rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej, a wszystko przez krecz rywali w ćwierćfinale.

Polacy lepiej od rywali zaczęli finał w secie otwarcia, obejmując z przewagą przełamania prowadzenie 2:0, i choć przeciwnicy doprowadzili do remisu 2:2, trzy następne gemy na swoją korzyść rozstrzygnęli Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski i tej przewagi już nie roztrwonili.

W secie drugim Polacy nie wykorzystali wprawdzie break-pointa w gemie piątym, lecz dopięli swego w gemie siódmym na 5:3 i pewnie utrzymali korzystny wynik do końca.

To drugi tytuł zdobyty wspólnie przez Karola Drzewieckiego i Piotra Matuszewskiego. Wcześniej triumfowali razem w 2022 roku w challengerze ATP w stolicy Urugwaju Montevideo. Od poniedziałku będą mieli szanse na kolejny, wspólny tytuł. Tym razem zagrają w challengerze na Teneryfie.