Reprezentacja Polski przegrała 0:2 z Włochami na inaugurację piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17! Wynik spotkania, otworzył Mattia Mosconi, a w 72. minucie podwyższył Federico Coletta.

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 po raz trzeci z rzędu występuje na młodzieżowych mistrzostwach Europy, a tym razem zagrają zawodnicy z rocznika 2007. W decydującym meczu kwalifikacji Polacy pokonali 2:1 Czechów, choć wcześniej przydarzyła im się niespodziewana porażka 0:1 z Białorusią. Ich pierwszym rywalem na turnieju rozgrywanym na Cyprze byli faworyci do wygrania grupy, Włosi.

Niestety już w 5. minucie zespół z Półwyspu Apenińskiego objął prowadzenie. Di Nunzio podał do Mosconi, a ten strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Pruchniewskiego. Polacy chcieli odpowiedzieć, a kilka dobrych okazji do wyrównania miał Pietruszewski, ale w bramce rywali dobrze spisywał się Longoni. Do przerwy mieliśmy jednobramkowe prowadzenie Włochów.

W 53. minucie czerwoną kartkę za faul na Izunwanne otrzymał Natali. Oznaczało to, że resztę meczu Biało-Czerwoni będą grać w przewadze. Niestety mimo tego Polacy nie byli w stanie poważniej zagrozić rywalom. W 72. minucie Włosi wyszli z kontratakiem, który skutecznie zamknął Coletta. Na minutę przed końcem gola kontaktowego mógł zdobyć Gieroba, ale trafił w słupek. Po pięciu minutaxh doliczonego czasu sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Kolejnymi rywalami Biało-Czerwonych będą kolejno Szwedzi (24.05 o godz. 17:00) i Słowacy (27.05 o godz. 19:00).

Polska – Włochy 0:2 (0:1)

Bramki: Mosconi 5, Coletta 72