Tenisistka Katarzyna Kawa wygrała 2:0 z Czeszką Gabrielą Knutson w pierwszej rundzie kwalifikacji do French Open!

Katarzyna Kawa (180 WTA) jest naszą jedyną reprezentantką w kwalifikacjach do drugiego turnieju wielkoszlemowego w sezonie. Kawa w pierwszej rundzie kwalifikacji na mączce w Paryżu trafiła na Czeszkę Gabrielę Knutson, zajmującą 189 pozycję w rankingu WTA.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszej reprezentantki, która na starcie przełamała rywalkę i objęła prowadzenie (1:0). W następnym gemie role się jednak odwróciły i tym razem Polka straciła atut własnego podania (1:1). Katarzyna Kawa kolejny raz przejęła inicjatywę i przełamała swoją rywalkę w piątym gemie, wychodząc na prowadzenie 3:2. Czeszka ponownie straciła swój serwis w siódmym gemie i mieliśmy już wynik 5:2 dla Polki. Kawa do swojego gema serwisowego na set podeszła spokojnie, wykorzystała drugą piłkę setową i wygrała tę partię 6:2.

Pierwszy gem drugiego seta był zdecydowanie najdłuższy w całym spotkaniu. Najważniejsze jednak, że ponownie skończył się pozytywnie dla naszej reprezentantki, która przełamała Czeszkę (1:0). Kolejny raz sztuka przełamania serwisu rywalki udała się w trzecim gemie, gdy Polka wyszła już na prowadzenie 3:0, pewnie zmierzając po zwycięstwo w meczu. Katarzyna Kawa po raz drugi w tym spotkaniu przegrała swój gem serwisowy w czwartym gemie drugiego seta (3:1). Rywalka mogła mieć jeszcze nadzieję na pogoń za naszą tenisistką, ale Kawa miała inne plany. Polka do końca spotkania nie straciła już własnego serwisu i wykorzystując pierwszą piłkę meczową wygrała drugą partię 6:4, a całe spotkanie 2:0.

Katarzyna Kawa w drugiej rundzie kwalifikacji do French Open zmierzy się z Brazylijką Laurą Pigossi (119 WTA). Poziom rywalki będzie więc znacząco trudniejszy.

Katarzyna Kawa – Gabriela Knutson: 2:0 (6:2, 6:4)