Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała 4:0 rówieśników ze Słowacji w 3. kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy! Trzy punkty oraz Włochów nad Szwecja sprawiają, że Biało-Czerwoni zagrają w ćwierćfinale!

W starciu ze Słowakami podopieczni Rafała Lasockiego grali o pierwsze zwycięstwo na turnieju na Cyprze oraz o awans do fazy pucharowej. Potrzebne były trzy punkty, a Włosi nie mogli przegrać ze Szwecją.

Biało-Czerwoni już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Michael Izunwanne w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się i trafił w sam narożnik bramki. Na kolejne gola nie trzeba było czekać zbyt długo. Po równo pół godziny gry Mateusz Szczepaniak dośrodkował w pole karne, a Oskar Pietruszewski trafił do siatki strzałem tyłem buta. Jeszcze przed przerwą drugiego gola w tym meczu strzelił Izunwanne, który wykorzystał zamieszane na połowie Słowaków.

Przy stanie 3:0 Polacy mogli z dużym spokojem przystępować do drugiej połowy. Rywale wyprowadzili kilka ataków, ale byli bezskuteczni. W 67. minucie Stanisław Gieroba przeprowadził rajd mijając dwóch rywali i ustalił wynik spotkania na 4:0.

Wygrana Włochów 2:1 nad Szwecją sprawiła, że to Polacy awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Europy!

Polska – Słowacja 4:0 (3:0)

Bramki: Izunwanne 11 45, Pietuszewski 30, Gieroba 68