Iga Świątek melduje się w drugiej rundzie Rolanda Garrosa! Nasza najlepsza tenisistka pokonała Francuzkę Leolię Jeanjean 6:1, 6:2 i zrobiła pierwszy krok w stronę kolejnej obrony tytułu.

Rakieta numer 1 rozpoczęła mecz w najlepszy możliwy sposób, czyli od przełamania. Świątek wykorzystała już pierwszego break pointa. Następnie wygrała gema przy własnym podaniu, stawiając się w korzystnym położeniu na początku tego spotkania. Trzeci gem trafił co prawda na konto Jeanjean, ale już w kolejnym Polka nie miała problemu z utrzymaniem serwisu. Przy stanie 3:1 Iga po raz drugi mogła cieszyć się z przełamania. Ten komfortowy wynik pozwolił na luźną grę i wygranie swojego podania do zera. Brakowało więc tylko gema do zwycięstwa w pierwszej partii. Świątek zakończyła ją po 28 minutach wynikiem 6:1.

Początek drugiego seta przyniósł niespodziankę, a mianowicie przełamanie na korzyść Francuzki. Iga chciała jak najszybciej odrobić tę stratę, co okazało się wcale nie tak łatwym zadaniem, na szczęście zrealizowanym przez Polkę. Kolejne trzy gemy rozgrywane były pod dyktando serwujących, natomiast w kolejnych Iga Świątek podniosła poziom gry, który był nieosiągalny dla rywalki. Biało-Czerwona szybko wygrywała gemy przy własnym podaniu, a także przełamała rywalkę. Na tablicy wyników było już 5:2. Przy serwisie Francuzki i wyniku 40:0 Iga wykorzystała pierwszą piłkę meczową. Po godzinie i 2 minutach gry Świątek awansowała do 2 rundy, gdzie czeka na nią Naomi Osaka.